Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 1
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 99 razy i ma 0 odpowiedzi
Mężczyzna bma

Status: Nieobecny
Pedofilstwo w Kościele

Oglądaliście film Sekielskiego? Ja oglądałem i mam mieszane uczucia, bo o ile początkowe sceny jeszcze budzą pewne zainteresowanie, o tyle późniejsze fragmenty mnie już znudziły.

To, co mnie jednak najbardziej niepokoi, to zalew populizmu, jakiego jesteśmy świadkami przy okazji tego filmu. Populizmu antyklerykalnego z jednej strony oraz antypedofilskiego z drugiej. Reakcja liberalno-lewicowej części naszego medialno-politycznego półświatka jest mniej więcej taka: "to jest bomba atomowa! jeszcze tylko dwóch pedofili w sutannach, jeszcze tylko dorżniemy watahę i już Kościół się nie podniesie!" Ba! Nie chodzi nawet o Kościół, chodzi w największej mierze o PiS. "PiS już nie może udawać, że ta sprawa go nie dotyczy" - słyszymy wciąż tego typu kretyńskie stwierdzenia ze strony różnych Newsweeków itd.

Czy zatem to Kaczyński odpowiada za zjawisko pedofilii?

Z drugiej strony jednak trzeba przyznać, że ściganie się teraz kto bardziej zaciekle będzie walczył z pedofilią jest idiotyczne. PiS wprowadza teraz w błyskawicznym trybie jakieś nadzwyczajne zaostrzenie kar za tego rodzaju przestępstwa. A niby z jakiej racji? Bo Sekielski nakręcił film i pokazał paru księży-pedofilów? To teraz Sekielski będzie rządził krajem, to za jego sprawą mamy zmieniać na cito kodeks karny, bez konsultacji społecznych, bez procedowania na komisjach, bez analiz prawnych, tylko pod wpływem histerii społecznej?
Nie mówiąc już o tym, że podwyższenie tych kar do tego stopnia, że są wyższe niż kara np. za zabójstwo, prowadzi do absurdu.

Oczywiście, że z pedofilią trzeba walczyć, ale należy wprowadzać rozwiązania systemowe i nie powodowane histerią i jednorazowymi emocjonalnymi reakcjami.

Trzeba kierować się przy tym badaniami, statystykami, wiedzą o realnej naturze tego zjawiska, a nie filmami, które mają wydźwięk tyleż antypedofilski, co antykościelny.

Nie wierzę w to, że lewicowo-liberalnym środowiskom zależy na walce z pedofilią. Przecież oni najchętniej by to przestępstwo zalegalizowali. Niemieccy Zieloni od dawna stawiają ten postulat. Wystarczy też poczytać co piszą takie tuzy filozoficzno-prawnicze jak prof. Jan Hartman, Magdalena Środa czy prof. Monika Płatek. Przecież oni tylko wykonują różnego rodzaju łamańce i wikłają się w różne "subtelności", byleby tylko pedofilów obronić, wybielić, zanadto ich nie piętnować, za to promować różnego rodzaju towarzyszące pedofilii zboczenia, jak homoseksualizm, pederastia, wczesna inicjacja itd. Przecież oni popierają zajęcia z tzw. edukacji seksualnej, czyli deprawację dzieci. Ku czemu to zmierza? Ku temu, by nie tylko pedofilię zalegalizować, ale była stała się ona elementem powszechnego stylu życia, w którym dziecko, "o ile świadomie wyrazi zgodę" (a to o już "edukatorzy" zadbają) może realizować najwymyślniejsze praktyki seksualne, o jakich tylko dowiedzą się na takich zajęciach.

W przypadku księży-pedofilów jest inaczej tylko dlatego, że chodzi o pretekst, pod którym można uderzyć w Kościół. Kościół jest bowiem zawalidrogą na drodze do stworzenia kolejnego raju na Ziemi - w którym będzie można beztrosko oddać się najrozmaitszym rozrywkom, również o charakterze pedofilskim. Toczy się walka o to, kto będzie sprawował rząd dusz. Jeszcze gdzieniegdzie sprawuje go Kościół, ale jest notorycznie spychany do defensywy. Nie może być tak, żeby zwykły człowiek słuchał jakiegoś klechy. On ma czytać Wyborczą, Lisa, Michnika, oglądać TVN. Zamiast do kościoła ma chodzić do galerii handlowych i niemieckich hipermarketów i kupować towary reklamowane w TVN. Nie może być tak, że wspólne spędzanie czasu z rodziną jest ważniejsze od serialu w TVN.

Od dawna mówię, że to nie Kościół "włazi ludziom do łóżka", tylko lewactwo: ośrodki medialno-polityczne, które pouczają Polaków, jak mają żyć i to niemal w każdej sferze życia. Tłumaczą im, co mają jeść, gdzie i z kim mają spać, co oglądać, co czytać, na kogo głosować, kogo podziwiać, a kogo nienawidzić, co wolno robić i myśleć, a czego nie wolno.

Nie łudźmy się, że chodzi im o pedofilię. Chodzi im tylko o wpływy, kasę i władzę.
----------------------------------------
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2019-05-17 21:37:59] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]