Strona główna forum Witaj Nieznajomy   | Zaloguj się   
  Szukaj  
  Strona główna  | Najświeższe wątki  | Kto jest obecny  | Lista użytkowników  | Szukaj  | Pomoc  | Źródła RSS

Skocz do »

Status wątku: Aktywny
Wszystkich postów w tym wątku: 4
Autor
Poprzedni wątek Ten wątek był oglądany 205 razy i ma 3 odpowiedzi Nastepny wątek
Mężczyzna baggins

Status: Nieobecny
Koronawirus

Jak sobie z tym radzicie?
----------------------------------------
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[2020-04-03 18:23:10] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Re: Koronawirus

Ja sobie świetnie radzę, gdyż i tak pracowałem zdalnie i z mojego punktu widzenia niewiele się zmienia.

Wciąż jednak zastanawiam się i mam wątpliwości, czy rzeczywiście strategia obrana przez rząd jest dobra. Przez długi czas sądziłem, że tak. Ale teraz muszę przyznać, że nie wiem. I nie chodzi o jakiś bzdurny "zakaz wstępu do lasu", który pozbawił możliwości aktywnego spędzania czasu tych, którzy i tak spędzali go przed telewizorem i z puszką piwa w ręce, ale o to, że prawdopodobnie tego wirusa i tak całkiem się nie pozbędziemy, a kiedyś przecież będziemy musieli otworzyć gospodarkę. Dla przeciętnej firmy nawet tydzień kwarantanny to znaczne straty.

A Ty jak tam sobie radzisz, dobrodzieju?
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2020-04-06 23:48:44] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna baggins

Piszę o pracy w szkole. Aktualnie nadal pracuję w szkole katolickiej, w której lekcja religii jest obowiązkowa.
W szkole mamy obecnie ponad 1000 uczniów. Jestem szefem wszystkich katechetów.

Moje wymagania wobec moich uczniów nie są niskie...
Każdy mój uczeń w ramach nauczania zdalnego, musi napisać własnoręczne streszczenie do każdej katechezy, której tekst opracowałem osobiście i wysłałem uczniom. Każdy uczeń musi wysłać mi zdjęcie napisanego własnoręcznie streszczenia tego materiału.

70 procent uczniów wykonuje to zadanie perfekcyjnie. Inni piszą petycje o przesunięcie terminów. Generalnie jestem zbudowany postawą swoich uczniów.

Ci co nie robią nic mogliby powiedzieć, że religia to nie jest ważny przedmiot w szkole i nic nie muszą robić. I wielu uczniów tak myśli.

Ale 70 procent uczniów myśli inaczej. Piszą regularnie swoje streszczenia..
Co więcej chcą uczestniczyć w moich katechezach on line. Liczba uczniów w tych katechezach systematycznie wzrasta.

Mamy naprawdę super młodzież. :)
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Gabriel Garcia Marquez.
[Edytuj 2 razy, ostatnio edytowany przez baggins (at) 2020-04-10 04:04:49]
[2020-04-10 03:58:39] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
Mężczyzna bma

Tak żeś smutno wprowadził temat, że myślałem, że Ty z głodu zdychasz, a tu widzę, że całkiem nieźle prosperujesz! No i spoko.

Jestem szefem wszystkich katechetów.

Brzmi nieźle :) Coś jak szef wszystkich szefów ;)

Ale 70 procent uczniów myśli inaczej. Piszą regularnie swoje streszczenia..

Ja kilka miesięcy temu czytałem książkę - wywiad z Benedyktem XVI, ale chyba nie potrafiłbym napisać streszczenia, bo nic nie pamiętam. Tzn. było dużo wspomnień o tym, jak po wojnie Joseph Ratzigner stawał się gwiazdą nowoczesnej teologii, ale szczerze mówiąc to dla mnie czarna magia.

A tak BTW: co sądzisz o dziełach ks. Jacka Woronieckiego? Tak myślę ostatnio, czy by sobie nie zamówić jego "Katolicką etykę wychowawczą", co Ty sądzisz o tej książce?
Lech Wałęsa, TW SB ps. "Bolek": "To ja obaliłem komunizm".
Kornel Morawiecki: "Nie wypada w tym dniu mówić o mnie".
[2020-04-10 23:08:47] Pokaż post w wersji do wydruku        Wyślij wiadomość    niewidoczny dla gości    http://www.wpolityce.pl [Odnośnik] Zgłoś szkodliwy lub obraźliwy post  Skocz na górę 
[Pokaż wątek w wersji do wydruku] [Nowy wątek]